פיצויי פיטורים

עפ"י סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים- תשכ"ג- 1963

"תשלום לקופת תגמולים, לקרן פנסיה או לקרן כיוצא באלה, לא יבוא במקום פיצויי פיטורים אלא אם נקבע כך בהסכם הקיבוצי החל על המעסיק והעובד ובמידה שנקבע, או אם תשלום כאמור אושר על ידי שר העבודה ובמידה שאושר."

כאשר מעסיק מפקיד לעובד במסגרת עבודתו תשלומים לקרן הפנסיה שהינם גם בעבור פיצויי פיטורים אין פוטר את המעסיק לשלם לעובד פיצויי פיטורים אלא אם נקבע כך בהסכם הקיבוצי החל על המעסיק והעובד.

הסכם קיבוצי כללי הוא הסכם בין ארגון גדול של עובדים לבין ארגון גדול של מעסיקים אשר עובדים בענף או מס ענפים במדינה לדוגמא: הסכם קיבוצי החל על נהגי משאיות לבין מעסיקיהם וכדומה וכל ענף באשר הוא .

דהיינו החוק מדבר על כך שאם למעשה יש הסכם קיבוצי החל על העובד ועל המעסיק ובמסגרת ההסכם הקיבוצי נקבע כי תשלומים לקופת הפנסיה יבואו במקום פיצויי פיטורים הרי שכל אשר יש בקופה יעבור לעובד גם אם למעשה העובד התפטר.

יצוין כי במידה והנכם עובדים אצל מעסיק מסוים והמעסיק מפריש כספים לקופת הפנסיה ובמסגרת זו לקופת הפיצויים שהינה בתוך קרן הפנסיה אזי במצב בו המעסיק מפטר אתכם חלילה וחס הרי שיש לבדוק היטב את קרן הפנסיה עפ"י תלושי השכר אם אכן הסכומים הכתובים בתלוש השכר שמיועדים לקרן הפנסיה הופרשו לקופה וכן יש לחשב האם הסכום שהופרש לקופה למרכיב הפיצויים הנו סכום הפיצויים המגיע לכם בגין השנים בהם עבדתם במקום העבודה.

אשמח לעמוד לרשותכם

עו"ד יוסי טויזר

073-7279510

#פיטורים #פיצוייפיטורים #פנסיה #זכויותעובדים

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

עורך דין לדיני עבודה וביטוח לאומי, הוצאה לפועל ופשיטת רגל, דין אזרחי ומסחרי, פינוי מושכר, צוואות, אפוטרופוס, ייפוי כוח מתמשך.

כתובת המשרד: דרך קיבוץ גלויות 1, אשדוד

קומה 1,  משרד 3, ביניין העירייה לשעבר

פתוח גם בשישי

טלפון במשרד: 073-7279510

פקס: 073-7317153

דואר אלקטרוני: yossit.law@gmail.com

לוגו לאתר 1000.png