מעסיק פושט רגל

 

קורים לא מעט מצבים בהם עובדים נקלעים בעל כורחם למצב בו המעסיק לאור עסקיו נהיה חדל פירעון ובעקבות כך מפסיק המעסיק פעילותו בעסק ובמסגרת כך נפגעות זכויות העובדים הן בקבלת כספים המגיעים להם החל משכר עבודה ועד לפיצויי פיטורים, תגמולי פנסיה ועוד..

 

במקרה כזה בו המעסיק נקלע לקשיים כלכליים ולמעשה הינו חדל פירעון ואינו יכול לפרוע את חובותיו ללכת להליך של פשיטת רגל או במקרה שמדובר בחברה בע"מ להגיש בקשה לפירוק חברה מהסיבה הפשוטה כי רק כך למעשה יוכלו העובדים להגיש תביעת חוב למנהל המיוחד וכך למעשה יוכלו העובדים לקבל את כספם מהביטוח הלאומי.

 

יצוין, כי במידה ואין למעסיק הכספים לשלם ואינו מגיש בקשה לפשיטת רגל או לפירוק חברה הרי שיש בפני העובד האופציה להגיש בקשה לפירוק החברה או לפשיטת רגל על מנת שכן יתקבל צו כינוס או צו פירוק בכדי שיוכלו העובדים להגיש תביעת חוב.

 

יתרה מכך ניתנת לעובד האופציה להגיש תביעה להרמת מסך ההתאגדות אם מדובר בחברה בע"מ ובכך למעשה לתבוע את בעל המניות באופן ישיר וזאת כאשר הפר בעל המניות סעיף 6 לחוק החברות.

 

.בכל שאלה אשמח לעמוד לרשותכם

 

,בברכה

  יוסי טויזר, עו"ד

רח' קיבוץ גלויות 1 אשדוד

טל: 073-7279510

פקס: 073-7317153

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

מעסיק פושט רגל

April 28, 2020

1/5
Please reload

Recent Posts

April 28, 2020

March 9, 2018

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

עורך דין לדיני עבודה וביטוח לאומי, הוצאה לפועל ופשיטת רגל, דין אזרחי ומסחרי, פינוי מושכר, צוואות, אפוטרופוס, ייפוי כוח מתמשך.

כתובת המשרד: דרך קיבוץ גלויות 1, אשדוד

קומה 1,  משרד 3, ביניין העירייה לשעבר

פתוח גם בשישי

טלפון במשרד: 073-7279510

פקס: 073-7317153

דואר אלקטרוני: yossit.law@gmail.com

לוגו לאתר 1000.png